2017.08.24

Az iskolában folytattuk a kedvenc témám, a máltai ételekről beszélgettünk. Összehasonlítottuk a különböző országok ünnepeit, szokásait, különös hangsúlyt fektetve a British Stereotypes-ra. Aztán következett az iskolarendszerek, a tantárgyak összehasonlítása és ez is nagyon tanulságos volt. Sok új szót tanultam.

Estére az iskola egy vallettai kirándulást szervezett, amelyet természetesen nem hagyhattunk ki a tegnapi csodák után. Ez az igazi Málta. Szerencsére pont olyan dolgokat néztünk meg amilyeneket az előző nap nem. Az esti fényekről már nem is beszélve. A kirándulást egy mozizással kezdtük, ahol Málta történelméről néztünk filmet. A hely régen kórházként működött, csodálatos a gerendás mennyezete. Körbejártuk a St. Elmo erődöt, majd megnéztük a Baracca Gardent. Az éjszakai kilátás leírhatatlan.

A csodás estét csak egy dolog homályosította el, az hogy idegenvezetőnk Mario, végig rohant az utcákon, alig bírtuk követni. Úgy látszik ez a hét az időhiányról és a futásról szól.